Ko darīt, ja bērns niķojas un negrib paklausīt?
Kā rīkoties, ja bērns ir pārāk kluss un pasīvs?
Kur meklēt atbildes uz daudzajiem jautājumiem, kas rodas vecākiem?
Skolā cilvēkam māca daudzas gudrības, bet to, kā audzināt nākamās paaudzes cilvēku – gan nē.
Lielākā daļa vecāku nav iemācīti kā uzaudzināt veselu, laimīgu bērnu. Neskatoties uz to, ka rīkojas labāko nodomu vadīti, lielākā daļa vecāku, audzinot bērnu, pieļauj kļūdas. Ir tik ierasts redzēt nelaimīgas ģimenes, kur valda konflikts starp bērniem un vecākiem. Tās nav normālas attiecības. Īstenībā no tām varētu mierīgi izvairīties.
Bērnu audzināt vajadzētu ar prieku, ko gūst gan bērni, gan pieaugušie.
L. Rons Habbards izstrādāja daudzas metodes, kā atklāt gan bērnu, gan vecāku labākās īpašības. Dažas, bet ļoti nozīmīgas metodes ir aprakstītas bukletā „Bērni”. Tās ļauj izaudzināt garīgi spēcīgu bērnu, kurš vēlas līdzdarboties ģimenē, kā arī palīdzēt bērnam ātri tikt galā ar ikdienas strīdiem un dzīves likstām. Bērnu audzināt vajadzētu ar prieku, ko gūst gan bērni, gan pieaugušie. Bērna audzināšana ir viena no cilvēku pieredzēm, kas dod ilglaicīgus augļus.
L. Rona Habbarda tehnoloģijas principu pielietošana bērna audzināšanā var darīt bērnus laimīgus, mīlošus un strādīgus. Viņi var kļūt par vērtīgiem savas sabiedrības locekļiem.
Bērna audzināšana ir viena no cilvēku pieredzēm, kas dod ilglaicīgus augļus.
ATSAUKSMES
par kursiem Latvijas Dianētikas Centrā
Kursu “Kā izaudzināt laimīgu bērnu” izvēlējos iziet divu pamata iemeslu dēļ. Pirmkārt, vēlējos gūt lielāku realitāti par gaidāmo bērnu (jo tas man ir pirmais un priekšā daudz nezināma) un iejusties jaunajā lomā. Otrkārt, apgūstot vairākus ar profesionālo izaugsmi saistītus Habarda kursus, guvu pārliecību, ka arī šī kursa saturs man būs saistošs un reāli izmantojams. Zināju, ka nebūs tukšu runu, bet reāla tehnoloģija par to, kā audzināt laimīgu bērnu.
Un tik tiešām manas cerības attaisnojās. Kursā guvu vērtīgus datus gan par tādām praktiskām lietām kā ēšanu, miegu un rūpēm par sevi gan fiziski, gan mentāli. Piefiksēju, no kā piesargāties, ko darīt, lai rūpētos par bērna labklājību vēl vēderā, gan ārpus tā. Padalījos ar kursā apgūo asistu tehnoloģiju - tieši pēc Ievas pidzimšanas vīrs man veica piederēšanas asistu. Pamanīju, cik ļoti atšķirīgi es izturos, salīdzinoši ar man apkārt esošajām māmiņām: es nejutos ko pazaudējusi, biju pilnībā tikusi pāri tam, ka mazais man vairs nav vēderā, un varēju koncentrēties uz viņu.
Nu jau pagājušas četras nedēļas ar Ievu. Ikdienā izmantoju kursa datus un veicinu viņas cēlonību ar asista palīdzība - tā ir viņas mīļākā nodarbe. Arī mūsu attiecības balstu, pamatojoties tieši uz šī kursa datiem. Mūsu saikne ir nepārspējama. Mēs ar viņu vienojamies par to, kad jāpaguļ, kad jāpaēd, cik daudz vajadzētu ieēst. Mana ikdiena ar viņu ir negaidīti vienkārša. Viņa ar mani ir pacietīga, ja es uzreiz nesaprotu, kas par vainu, abas respektējam viena otru, mācamies kopā - mums ir īsta divvirzienu komunikācīja jau no pirmās dienas! Jāatzīst, man tiešām ir nostiprinājusies pārliecība, ka es neaudzinu bērnu, kas vēl neko nesaprot, bet gan palīdzu izaugt jaunam cilvēkam, kas jau no paša sākuma visu saprot.
Kursā gūto uzskatu par pamata informāciju, kas jāzin katrai māmiņai, tētim, kā arī visiem, kas ir saskarsmē bērniem. Mēs visi esam pelnījuši zināt to, ko Habards ir iekļāvis šajā kursā - gan esošie, gan topošie pieaugušie. Liels paldies Dianētikas centram par iespēju pasūtīt kursu angļu valodā, kā arī supervaizerei par palīdzību kursa apgūšanā. Tagad es zinu, kā izaudzināt laimīgu bērnu, un rezultātus es redzu katru dienu savās rokās, auklējot Ievu.”
– Una Zlidne.
+371 29721471
+371 20039392